turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun üs nedeni HPV adı verilen human papilloma virarkaür. Sair bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan adam papilloma virüslerinin saika olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün yanü fazla türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olabilir. Siğiller ekseriya insanların ten rengine bakarak oluşmaktadır. Yalnızca dü tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile gerçek siğil bileğillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu adam vücudu bâtınin zararlı olmamakta ve rastgele bir otama uygulanmaksızın kendi kendine geçebilmektedir. Bununla birlikte keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise otama edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere gayrı cilt emrazı ile birlikte görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa bağlı seboreik siğil var ise behemehâl mütehassıs bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok çokça olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya esasladığında hastalar doktora esasvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin taliı gün kaşıntı, yanma ve kanama üzere sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok skorda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem kadınlarda hem bile erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir araz bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir gayrı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye gelmek Çok skorda partnerle korunmasız ilişkiye buyurmak Seksüel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin ince yapılı olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Racon Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla hız haristığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla birlikte rahim ağzı kanseri vakalarının koca bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe bağlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bağlı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları koca olan siğillerde bu dert yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Mümkün Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek bâtınin bile cinsî ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların oldukça etkili cinsî yaşfakat esaslamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı bünyelması kabil olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı bünyelmadıysa ilerleyen dönemlerde bile bünyelabilir. 45 yaşına derece olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://reklammalzemeleri.name.tr/ https://kidemliyazilimuzmani.name.tr/ https://sondajfiyatlari.name.tr/ https://ankarawebtasarimseo.name.tr/ https://bijuterifiyatlari.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma